Dzisiaj jest: Czwartek, 30 Listopad 2023 Imieniny: Andrzeja i Konstantego
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook Logo: UE
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Zimowe utrzymanie dróg

 • 29-11-2023
 • Autor: Magdalena Chwalisz-Burzyńska
 • drukuj
Informacje o zimowym utrzymaniu dróg powiatowych można otrzymać w Wydziale Infrastruktury Drogowej Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu, w godzinach od 7:30 do 15:30 pod numerami telefonów:
 
- 61 44 26 680,
- 61 44 26 683,
- 61 44 26 682,

całodobowo:
- 793 462 726,
- 696 356 588.

Starostowie uhonorowani Srebrną Odznaką Przyjaciół Harcerstwa

 • 27-11-2023
 • Autor: Marzena Matusiak
 • drukuj
W sobotę, 25 listopada w Powiatowym Centrum Sportu w Nowym Tomyślu odbył się Zjazd Zwykły Hufca ZHP Nowy Tomyśl, podczas którego instruktorzy hufca z głosem decydującym wybrali nowe władze na kadencje 2023-2027.W wydarzeniu udział wzięli starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński oraz wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor, którzy uhonorowani zostali Srebrną Odznaką Przyjaciół Harcerstwa za wieloletnie wspieranie i zauważanie potrzeb nowotomyskich harcerzy. Odznakę wraz z upominkiem oraz harcerską chustą hufca wręczył komendant pwd. Krystian Dybek. 
 
 
Zdjęcie ze Zjazdu.
 
Na nową kadencję władze hufca przedstawiają się następująco:
Komendant Hufca: pwd. Krystian Dybek
Skarbnik Hufca: pwd. Kamila Kaczmarek
Zastępca Komendanta Hufca ds. Programu: pwd. Agata Dybek
Zastępca Komendanta Hufca ds. Pracy z Kadrą: pwd. Magdalena Plewa
Członkini Komendy Hufca: pwd. Helena Staśkiewicz
 Komisja Rewizyjna Hufca: 
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej: pwd. Jakub Kaczmarek
Wiceprzewodnicząca Komisji Rewizyjnej: pwd. Agnieszka Geisler
Sekretarz Komisji Rewizyjnej: pwd. Katarzyna Mikołajczak
 
Wszystkim wybranym instruktorom gratulujemy objęcia tak ważnej funkcji w organizacji skupiającej i wychowującej ponad 100 tys. dzieci i młodzieży w całej Polsce. 
 
 
 
 

Solidarność w Działaniu - Ponad 3000 Paczek Świątecznych wędruje na Ukrainę z Nowego Tomyśla

 • 27-11-2023
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W czwartek, 23 listopada pracownicy Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu oraz wolontariusze z różnych środowisk, takich jak szkoły, harcerze i osoby prywatne, połączyli siły w szczytnym celu - przygotowanie ponad 3000 świątecznych paczek dla dzieci i żołnierzy z Tarnopola, partnerskiego miasta Powiatu Nowotomyskiego.
 
 
Zdjęcie z pakowania paczek.
 
Paczki, pełne serca i troski wczoraj wyruszyły w drogę na Ukrainę. Ich podróż to nie tylko transport fizyczny, ale także przekazanie wartości wspólnoty, empatii i chęci pomocy. Jest to jednocześnie finał szeroko zakrojonej akcji, która angażowała społeczność na wielu płaszczyznach, od szkół, przez sklepy, firmy, kościoły, po zwykłych ludzi spotkanych na ulicach.
Organizatorem akcji jest Fundacja Pomagamy Dzień Po Dniu, która od momentu rozpoczęcia wojny w Ukrainie włączyła się i nadal włącza w organizację pomocy dla mieszkańców poszkodowanych w wojnie rejonów Ukrainy.
 
 

Charytatywny Turniej Nocny Piłki Siatkowej Halowej Mężczyzn

 • 27-11-2023
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W miniony piątek kilka minut po 20.00 w Powiatowym Centrum Sportu w Nowym Tomyślu odbył się Charytatywny Turniej Nocny Piłki Siatkowej Halowej Mężczyzn. Był to wyjątkowy Turniej, inny niż tradycyjne. Celem wydarzenia była nie tylko chęć dobrej zabawy na boiskach, ale przede wszystkim pomoc finansowa dla młodego nowotomyślanina Macieja Łuczaka, który zmaga się z chorobą nowotworową.  W oficjalnym otwarciu Turnieju udział wzięli wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor oraz poseł na sejm Jakub Rutnicki, który przeprowadził również licytacje znakomitych perełek ze świata polskiej siatkówki. Wylicytowana została m.in. piłka siatkowa z podpisami reprezentantów Polski w piłce siatkowej, oraz koszulki meczowe Ernesta Kaciczaka i Dawida Dulskiego. Dodatkowo wicestarosta nowotomyski przekazał na licytację wiklinowy kosz z gadżetami powiatowymi.
 
 
 
W hali panowały wspaniałe siatkarskie emocje w dobroczynnej aranżacji, a pozytywna atmosfera wydarzenia, dodawała zawodnikom skrzydeł. 
W Turnieju udział wzięło 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Wyniki końcowe prezentują się następująco:
1. Cichy Team ????
2. Drewniaki ????
3. Team Sigma ????
4. Baczyna Bulls????
 
Z każdej drużyny wybrany został zawodnik MVP:
???? MVP Zespołu Baczyna Bulls - Alex Zamara
???? MVP Zespołu Gra w Szyszki - Anna Ceyza
???? MVP Zespołu Team Sigma - Kuba Żygalski
???? MVP Zespołu Ogórki - Sebastian Sobisiak
???? MVP Zespołu Drewniaki - Łukasz Liman
???? MVP Zespołu Fuck Cancer Team - Adrian Simon
???? MVP Zespołu Cichy Team - Nikodem Esze
???? MVP Zespołu Fyrtel Północ - Marcin Łukasiewicz
???? natomiast MVP Turnieju został Piotr Poprawa
 
Podczas trwania imprezy zawodnicy oraz niezawodni kibice mogli skorzystać z kawiarenki i spróbować przepysznych wypieków ofiarowanych przez darczyńców. Wydarzenie nie mogłoby się odbyć gdyby nie pomoc i wsparcie wielu osób, instytucji.  Składamy serdeczne podziękowania i gratulacje załodze Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu za pomysł i wzorową jego realizację, wspaniałym drużynom, które zechciały wziąć udział w zawodach, a tym samym pomóc Maciejowi, licznej, znakomitej widowni, osobom licytującym, strażakom z KSRG OSP Bukowiec, sędziom, wolontariuszom, przyjaciołom Macieja, wszystkim którzy dołożyli swoją cegiełkę do pomocy Maćkowi.  Jesteśmy przekonani, że Maciej czuł siłę walki siatkarzy na boisku i taką siłę On sam posiada!  Macieju! Trzymamy za Ciebie kciuki! 
 
 
 

25-lecie istnienia Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło we Lwówku

 • 27-11-2023
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W piątek, 24 listopada, w restauracji "Magdalenka" w Bolewicach odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 25-lecia istnienia Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło we Lwówku. W imieniu władz samorządowych powiatu nowotomyskiego życzenia oraz gratulacje dla Prezes Stowarzyszenia Małgorzacie Prętkiej przekazali: wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor i przewodnicząca Rady Powiatu Nowotomyskiego Renata Gruszka.
 
 
Podczas uroczystości padły słowa wdzięczności za 25 lat owocnej pracy na rzecz osób z niepełnosprawnościami, podkreślając nie tylko organizacyjne sukcesy, ale przede wszystkim zaangażowanie ludzi tworzących to wyjątkowe środowisko. Wśród nich znaleźli się terapeuci, wychowawcy, nauczyciele, specjaliści, wolontariusze i sponsorzy. Warto szczególnie podkreślić rolę Pani Bożeny Łopaty, założycielki stowarzyszenia oraz wieloletniej kierowniczki Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lwówku. Jej nieocenione zaangażowanie sprawiło, że stowarzyszenie stało się miejscem rozwoju i integracji osób z niepełnosprawnościami. Warsztaty Terapii Zajęciowej prowadzone przez Panią Bożenę umożliwiły uczestnikom rozwijanie umiejętności społecznych, zajęcia krawieckie oraz naukę prowadzenia gospodarstwa domowego.
 
Obchody jubileuszu to nie tylko czas podziękowań i refleksji, lecz także wyraz uznania dla tych, którzy wspierają to niezwykłe stowarzyszenie. Niech kolejne lata działalności będą równie owocne i pełne serca, jak te poprzednie.
 
Fot: Dominika Kapałka - Nowy Tomyśl naszemiasto.pl
 
 
 

Uroczysta Przysięga Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej

 • 27-11-2023
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W sobotę, 9 grudnia o godz. 10:00 na Zbąszyńskim Rynku odbędzie się Uroczysta Przysięga Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Wśród zaproszonych gości i najbliższych, elewi wypowiedzą słowa roty wojskowej. Będzie to wyjątkowa chwila dla żołnierzy i ich rodzin a także wszystkich obecnych na tym wydarzeniu, na które w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Wielkopolskie Warsztaty Edukacyjne Fundacji Pokonać Endometriozę

 • 27-11-2023
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W imieniu Fundacji Pokonać Endometriozę zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane na "Wielkopolskie Warsztaty Edukacyjne Fundacji Pokonać Endometriozę"; odbywające się w Poznaniu w sobotę, 9 grudnia. W wydarzeniu wezmą udział wybitni lekarze i specjaliści zajmujący się walką z endometriozą. Poza tym, odbędą się debaty oraz warsztaty; zgodnie z załączonym harmonogramem. Projekt jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Z uwagi na to, iż zdrowie jest wartością najwyższą, a profilaktyka, diagnozowanie i leczenie są kluczowe we wspomnianej jednostce chorobowej, chcielibyśmy dotrzeć do jak najszerszego grona osób z endometriozą, jak i zainteresowanych tą tematyką.
Grafika z informacją.
 
Załączniki:
 
 

Dzień Pracownika Socjalnego - Dziękujemy za Waszą Nieocenioną Pracę!

 • 22-11-2023
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Z okazji obchodzonego 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor odwiedził  w środę, 22 listopada Warsztaty Terapii Zajęciowej w Grońsku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Tomyślu oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu. Podczas wizyt przekazał serdeczne podziękowania oraz symboliczne upominki dla pracowników socjalnych. Ich codzienny trud i poświęcenie dla dobra podopiecznych zasługują na najwyższe uznanie.
Zdjęcie z wizyty w PCPR.
 
Dziękujemy za Waszą nieocenioną pracę, za serce, które wkładacie w pomoc potrzebującym. Wasze wysiłki sprawiają, że nasza społeczność staje się lepszym miejscem dla każdego z nas.
 
 

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

 • 21-11-2023
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego pragniemy złożyć serdeczne wyrazy uznania i wdzięczności za Waszą nieocenioną pracę na rzecz społeczności. Jesteście nie tylko strażnikami dobra i sprawiedliwości, ale również iskrami nadziei dla tych, którzy potrzebują wsparcia.

Wasza codzienna praca to nie tylko zawód, lecz powołanie, które odmienia życie wielu ludzi. Dzięki Waszej empatii, zaangażowaniu i niezłomnej determinacji, tworzycie miejsca, gdzie każdy może czuć się
doceniony i zrozumiany.

Władze Samorządowe Powiatu Nowotomyskiego pragną złożyć Wam najszczersze życzenia zdrowia, siły oraz wytrwałości w dążeniu do celów. Dziękujemy za Waszą pracę na rzecz dobra wspólnego i życzymy
Wam satysfakcji z każdego osiągniętego sukcesu
.
Grafika z tytułem.

Wsparliśmy zbiórkę na rzecz Ukrainy

 • 17-11-2023
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Pracownicy Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowego Urzędu Pracy, Centrum Usług Wspólnych zaangażowali się w zbiórkę środków pieniężnych, które przeznaczone zostaną na przygotowanie świątecznych paczek dla dzieci i żołnierzy z Tarnopola - partnerskiego miasta powiatu nowotomyskiego.
 
 
Zdjęcie ze zbiórki.
 
Zbiórkę prowadzi Fundacja „Pomagamy Dzień Po Dniu”, w którą zaangażowane są szkoły, przedszkola, urzędy, przedsiębiorcy oraz osoby prywatne nie tylko z terenu powiatu nowotomyskiego. Cel jest bardzo szczyny – przygotować 2500 paczek dla dzieci oraz tyle samo dla żołnierzy walczących o wolność i bezpieczeństwo Ukrainy. Wicestarosta nowotomyski przekazał dzisiaj organizatorom puszkę z przeprowadzonej zbiórki oraz po przeliczeniu zebranych środków w wysokości 700 złotych zakupionych zostanie 5 paczek dla żołnierzy oraz 6 paczek dla dzieci. 
 
Każdy kto wspiera zbiórkę może wypisać dedykowaną kartkę z życzeniami dla osoby, która otrzyma paczkę świąteczną. Zostawiając na kartce swoje dane, odbiorcy akcji mają możliwość osobistego podziękowania za przekazane dary. 
Każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem. 
 
 
 
 
1 2 3 4 5 6 ... 187
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Informacje

Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu
ul.Poznańska 33
64-300 Nowy Tomyśl
 
tel. 61 44 26 700
 
fax 61 44 23 589
 
email: starostwo@powiatnowotomyski.pl
 
Starostwo czynne w godzinach
Poniedziałek - piątek 7:30 – 15:30
Rachunki  bankowe
1. Rachunek  bieżący  -Budżet (Organ):
nr 53 9058 0000 0000 0000 7272 0033   Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
2. Dochody Starostwa Powiatowego:
nr 11 9058 0000 0000 0000 7272 0013  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
3.Rachunek wyodrębnionych  wpływów - geodezja:
nr 54 9058 0000 0000 0000 7272 0015   Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
4.Rachunek dochodów komunikacyjnych :
nr 70 9058 0000 0000 0000 7272 0018  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
5.Wyodrębnione wpływy- Grunty Skarbu Państwa:
nr 22 9058 0000 0000 0000 7272 0009  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl