Dzisiaj jest: Niedziela, 10 Grudzień 2023 Imieniny: Julii i Daniela
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook Logo: UE
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Edukacja prawna

"USTALENIE OJCOSTWA"

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem Fundacji TOGATUS PRO BONO pt. "USTALENIE OJCOSTWA".  Artykuł dostępny jest także w wersji w języku ukraińskim.
 
 
 
 
 
czytaj dalej

Jakie świadczenia mogą uzyskać obywatele Ukrainy, a jakie osoby pomagające dla tych osób?

12 marca 2022 r. weszła w życie ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy gwarantująca legalność pobytu Ukraińców i ich małżonków, którzy przybyli na terytorium RP w związku z inwazją Rosji na Ukrainie, a także regulująca kwestie dostępu do rynku pracy, edukacji, opieki medycznej i innych usług publicznych, w tym korzystanie ze świadczeń pieniężnych. Jakie świadczenia mogą uzyskać obywatele Ukrainy, a jakie osoby pomagające dla tych osób? Więcej na ten temat w artykule Fundacji TOGATUS PRO BONO. Zapraszamy do lektury.
 
 
czytaj dalej

Edukacja prawna - przydatne artykuły

Edukacja prawna obejmuje działania edukacyjne zmierzające do zwiększenia świadomości prawnej społeczeństwa, dotyczące w szczególności upowszechniania wiedzy o:
1) prawach i obowiązkach obywatelskich;
2) działalności krajowych i międzynarodowych organów ochrony prawnej;
3) mediacji oraz sposobach polubownego rozwiązywania sporów;
4) możliwościach udziału obywateli w konsultacjach publicznych oraz procesie stanowienia prawa;
5) dostępie do nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.
 
 
 
czytaj dalej

Animowane spoty dotyczące promocji nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji.

Przedstawiamy animowane spoty dotyczące promocji nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji.

Aplikacja "Porady prawne online"

Informujemy, że na stronie internetowej Fundacji Togatus Pro Bono, pojawiła się autorska aplikacja pt. „PORADY PRAWNE ON-LINE”.
 
 
 
 
 
czytaj dalej

Kalkulator alimentacyjny

Informujemy, że na stronie internetowej Fundacji Togatus Pro Bono, w ramach realizacji zadań z zakresu edukacji prawnej, znajduje się kalkulator alimentacyjny.
 
 
 
 
 
 
 
czytaj dalej
1 2
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.