Dzisiaj jest: Poniedziałek, 4 Marzec 2024 Imieniny: Kazimierza i Łucji
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook Logo: UE
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Rusza przebudowa drogi powiatowej nr 2708P na odcinku Stary Tomyśl - Wytomyśl

 • 01-03-2024
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W środę, 28 lutego podpisano umowę z Wykonawcą robót budowlanych i rozpoczęto prace w ramach długo oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji pn. Przebudowa drogi powiatowej nr 2708P na odcinku Stary Tomyśl - Wytomyśl. Zadanie obejmuje kompleksową przebudowę odcinka o długości 4,30 km wraz z przebudową skrzyżowania z drogą gminną w Wytomyślu na rondo oraz budową dwukierunkowej ścieżki rowerowej o szerokości 2,50 m. 
 
 
Zdjęcie drogi.
 
Wykonawcą zadania jest firma CAŁUS Sp. z o.o., a roboty mają się zakończyć z początkiem października br. Całkowita wartość robót wynosi 9.687.285,29 zł, z czego aż 8.000.000,00 zł stanowi dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.
 
 

Komunikat Powiatowej Komisji Wyborczej w Nowym Tomyślu

 • 29-02-2024
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Dyżury Komisji w celu zgłaszania i rejestrowania list kandydatów w wyborach do Rady Powiatu Nowotomyskiego przez pełnomocników Komitetów Wyborczych odbywać się będą:
 
29 lutego 2024 r. od godz. 10.00 do godz. 14.00
1 marca 2024 r. od godz. 12.00 do godz. 16.00
2 marca 2024 r. od godz. 10.00 do godz. 14.00
4 marca 2024 r. od godz. 10.00 do godz. 16.00
 
 
Grafika z tytułem.
 
Siedziba Powiatowej Komisji Wyborczej w Nowym Tomyślu dla wyborów do Rady Powiatu Nowotomyskiego mieści się w budynku Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu: ul. Poznańska 33, 64 – 300 Nowy Tomyśl
 
 
 

Wielkopolskie szpitale chcą być zielone!

 • 28-02-2024
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej imienia doktora Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu jest jedną z 29 wielkopolskich placówek leczniczych, które przechodzą na „zieloną stronę mocy”. We wtorek,  27 lutego dyrektor szpitala Tomasz Przybylski wraz z dyrektorami i prezesami innych szpitali z Województwa Wielkopolskiego podpisał „Deklarację na rzecz zrównoważonego rozwoju”.
 
 
Zdjęcie ze spotkania.
 
Współpraca z Urzędem Marszałkowskim przysłuży się wymianie doświadczeń i osiągnięciu wzajemnych korzyści w ramach długoterminowej strategii rozwoju niskoemisyjnego. Główne cele podjętych działań pozwolą ograniczyć zanieczyszczenie powietrza, ochronić społeczność przed skutkami zmian klimatu oraz przekażą wsparcie w dekarbonizacji opieki zdrowotnej. Członkowie społeczności "zielonych szpitali" wykorzystują innowacje, pomysłowość i inwestycje, aby przekształcić sektor zdrowia i wspierać zdrową przyszłość dla ludzi i planety.
 
 

Informacja o ogłoszeniu przetargu

 • 27-02-2024
 • Autor: Emilia Silska
 • drukuj
Zarząd Powiatu Nowotomyskiego ogłasza II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaz nieruchomości lokalowej stanowiącej własność Powiatu Nowotomyskiego położonej w Trzciance. Szczegóły w załącznikach.
 
Załączniki:
 
 
Grafika z informacją.

Wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonej do dzierżawy na okres 3 lat - Strzyżewo, gmina Zbąszyń. dz.642

 • 27-02-2024
 • Autor: Ewelina Sadłowska
 • drukuj
Na podstawie  35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2023 r. poz. 344) podajemy do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonej do dzierżawy. Szczegóły w załączniku.
 
Załącznik:
 
Grafika z informacją.

Pozytywnie, czyli jak - wyniki konkursu

 • 26-02-2024
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
INFORMUJEMY, ŻE W RAMACH KONKURSU "POZYTYWNIE, CZYLI JAK..." WPŁYNĘŁO ŁĄCZNIE 21 PRAC W NASTĘPUJĄCYCH KATEGORIACH:
 
przedszkole - 1 praca
szkoła podstawowa I-III - 4 prace
szkoła podstawowa IV-VIII - 13 prac
18+ - 3 prace 
 
Zapraszamy wszystkich uczestników wraz z rodzinami na galę wręczenia nagród - 15 marca, godz. 18:00
Aula w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu - ul. Emilii Sczanieckiej 1.
 
 
Plakat z informacją. 

45. Plebiscyt na 10 Sportowców Ziemi Zbąszyńskiej w roku 2023

 • 26-02-2024
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W piątek, 23 lutego w Zbąszyńskim Centrum Kultury odbył się 45. Plebiscyt na 10 Sportowców Ziemi Zbąszyńskiej w roku 2023.  W tym roku do plebiscytu zgłoszono 20 kandydatur, na które można było oddać swój głos. Głosowanie odbywało się tradycyjne czyli na specjalnie przygotowanych kuponach lub na platformie internetowej.  Okolicznościowe statuetki i dyplomy wręczali zaproszeni goście, wśród których byli przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gminy, ze starostą nowotomyskim Andrzejem Wilkońskim i burmistrzem Tomaszem Kurasińskim na czele.
 
Zdjęcie z wydarzenia. 
 
Pierwszym wyróżnieniem w tegorocznej edycji była statuetka dla najmłodszego uczestnika plebiscytu, która powędrowała do urodzonego w roku 2013 Borysa Głódzia. Pomysłodawcami i fundatorami nagrody w tej kategorii są druhowie Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Zbąszyniu.  Kolejne wyróżnienie trafiło do rąk Stanisława Chlebowskiego Inicjatora i pomysłodawcy Gminnej Ligi Piłki Nożnej „Orliki”. Następna nagroda specjalna przypadła propagatorom szachów w kolejnych pokoleniach mieszkańców gminy Zbąszyń. Pamiątkowe statuetki otrzymali Marek Goździewicz i Robert Goździewicz. Firma WIKOMA Maszyny i Urządzenia Przemysłowe została doceniona i nagrodzona za swój wieloletni wkład w rozwój sportowego życia w Zbąszyniu oraz pomoc w tworzeniu wydarzeń sportowych w naszej gminie. Było to wyróżnienie „MECENAT SPORTU”, a statuetkę z rąk Burmistrza Zbąszynia, Tomasza Kurasińskiego odebrała w imieniu nieobecnego Pana Grzegorza Wójcika, Pani Magdalena Kublicka. Po wyróżnieniach przyszedł czas na zwycięzców głosowania internautów. Tutaj nagrodzeni zostali zdobywcy trzech pierwszych miejsc, którzy zgromadzili największą liczbę oddanych głosów. Łącznie oddano rekordową liczbę 6883 głosów. 
Miejsce I zajęła Nina Bujnowska (piłka siatkowa), 
miejsce II Julia Opic (unihokej), 
miejsce III Gabriel Zieliński (piłka nożna).
 
Ostatnią, ale dla uczestników i ich najbliższych zgromadzonych, najważniejszą częścią było ogłoszenie finałowej dziesiątki wyłonionej spośród zgłoszonych kandydatów. Był to moment szczególnego wyróżnienia dla dziesiątki finalistów za wysiłek włożony w treningi i starty, za poświęcenie się swoim dyscyplinom. Gratulujemy i prezentujemy poniżej zwycięzców w kolejności zajętych miejsc:
Miejsce 1 Alicja Konieczek, lekkoatletyka
Miejsce 2 Aneta Konieczek, lekkoatletyka
Miejsce 3 Julia Opic, unihokej
Miejsce 4 Zofia Dzięcioł, unihokej
Miejsce 5 Nina Bujnowska, piłka siatkowa
Miejsce 6 Michał Szczechowicz, piłka siatkowa
Miejsce 7 Jakub Borkowski, biegi długodystansowe
Miejsce 8 Borys Głodź, szachy, biegi
Miejsce 9 Mikołaj Nowak, żeglarstwo
Miejsce 10 Gabriel Zieliński, piłka nożna.
 
Uroczystość prowadziła Justyna Chojnacka, a swoimi występami uświetniły Marta Jachwitz, Zuzanna Matusiak oraz Wiktoria Silska, pod opieką Pani Anny Koteckiej. 
 
 

"Wędrówki po Kuślińskiej Ziemi. Ludzie, miejsca, wydarzenia"

 • 26-02-2024
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W miniony piątek, 23 lutego, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kuślinie odbyło się spotkanie związane z prezentacją książki "Wędrówki po Kuślińskiej Ziemi. Ludzie, miejsca, wydarzenia" autorstwa Marii Czekały i Magdaleny Bilskiej. Podczas tego wydarzenia, Robert Jans wygłosił inspirujący referat pt. "Emilia Sczaniecka - niedościgniony wzór patriotyzmu". 
 
Zdjęcie z uroczystości.
 
Po prezentacji, wszyscy obecni mieli możliwość otrzymania bezpłatnego egzemplarza książki. Atmosferę uroczystości dopełniały kwiaty, gratulacje oraz serdeczne słowa skierowane do autorek. Warto dodać, że towarzysząca spotkaniu wystawa portretów Emilii Sczanieckiej oraz historycznego portretu Anastazji Sczanieckiej, babki Emilii, z 1820 roku, była niezwykle interesującym dodatkiem. Dla Pani Marii Czekały ten dzień miał szczególne znaczenie, ponieważ był to jej ostatni dzień pełnienia funkcji dyrektora Biblioteki Publicznej w Kuślinie. Po latach oddanej pracy zawodowej, Pani Maria przeszła zasłużenie na emeryturę. W uroczystości towarzyszyli autorkom m.in. wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor oraz radni powiatowi: Konrad Drąg, Edwin Pigla oraz Sylwester Kamyszek.
 
 

Uwaga - odwołany bieg „Kuślińska Zimowa Piątka”

 • 21-02-2024
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W związku z fatalnym stanem trasy biegowej i dbałością przede wszystkim o bezpieczeństwo, informujemy, że Powiatowe Centrum Sportu w Nowym Tomyślu zmuszone jest do odwołania sobotniego biegu „Kuślińska Zimowa Piątka”.  Zmiana regulaminu Grand Prix znajdzie się niezwłocznie na stronie www.pcsnt.pl
 

Otwarcie wystawy twórczości osób z niepełnosprawnościami

 • 21-02-2024
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W wtorek, 20 lutego w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu odbyło się otwarcie wystawy twórczości osób z niepełnosprawnościami z okazji trwającego w Powiecie Nowotomyskim Festiwalu Pozytywnego Myślenia. Prace, które zdobią hol biblioteki są nie tylko inspirujące pod względem artystycznym, ale przede wszystkim świadczą o niezwykłym talencie i determinacji ich autorów.  Serdecznie dziękujemy Warsztatowi Terapii Zajęciowej z Grońska i Zbąszynia oraz Środowiskowemu Domowi Samopomocy z Nowego Tomyśla za chęć podzielenia się swoją wyjątkową twórczością. Wystawę oglądać można w godzinach pracy Biblioteki do 29 lutego. 
 
Zdjęcie z wystawy.
 
 
1 2 3 4 5 6 ... 196
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Informacje

Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu
ul.Poznańska 33
64-300 Nowy Tomyśl
 
tel. 61 44 26 700
 
fax 61 44 23 589
 
email: starostwo@powiatnowotomyski.pl
 
Starostwo czynne w godzinach
Poniedziałek - piątek 7:30 – 15:30
Rachunki  bankowe
1. Rachunek  bieżący  -Budżet (Organ):
nr 53 9058 0000 0000 0000 7272 0033   Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
2. Dochody Starostwa Powiatowego:
nr 11 9058 0000 0000 0000 7272 0013  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
3.Rachunek wyodrębnionych  wpływów - geodezja:
nr 54 9058 0000 0000 0000 7272 0015   Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
4.Rachunek dochodów komunikacyjnych :
nr 70 9058 0000 0000 0000 7272 0018  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
5.Wyodrębnione wpływy- Grunty Skarbu Państwa:
nr 22 9058 0000 0000 0000 7272 0009  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl