Dzisiaj jest: Niedziela, 5 Lipiec 2020 Imieniny: Karoliny i Antoniego
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Awanse nauczycieli z terenu powiatu nowotomyskiego

W środę, 28 sierpnia w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu odbyło się uroczyste wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Otrzymali je pedagodzy pracujący w szkołach, dla których organem prowadzącym jest samorząd powiatowy.
czytaj dalej

Dziękowaliśmy za plony w Środzie Wielkopolskiej

W niedzielę, 25 sierpnia w Środzie Wielkopolskiej odbyły się XV Wojewódzko – Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie. W regionalnym święcie plonów uczestniczyli również przedstawiciele powiatu nowotomyskiego. Gospodarzem uroczystości był Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, a współgospodarzami Tomasz Pawlicki – starosta średzki i Wojciech Ziętkowski – burmistrz Środy Wielkopolskiej. Uroczystą mszę świętą celebrował  ksiądz Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki.
 
czytaj dalej

Rodzina zastępcza szansą na pracę

W sobotę, 24 sierpnia podczas Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego w Nowym Tomyślu Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przeprowadziło kampanię promującą rodzicielstwo zastępcze. Odbyła się ona pod hasłem: „Rodzina zastępcza szansą na pracę.”
 
czytaj dalej

Z partnerską wizytą w Niemczech

Na zaproszenie zaprzyjaźnionego niemieckiego powiatu Potsdam-Mittelmark w sobotę, 10 sierpnia przedstawiciele powiatu nowotomyskiego pojechali do Bad Belzig. W tym powiatowym mieście odbyły się bowiem drugie już Otwarte Drzwi Powiatu Potsdam-Mittelmark.
 
czytaj dalej

Finał „Rutnicki Cup 2013” odbył się w Zbąszyniu

W niedzielę, 28 lipca na plaży w Zbąszyniu odbył się Wielki Finał Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej „Rutnicki Cup 2013”. Była to już ósma edycja tego turnieju. Do walki o tytuł Międzypowiatowgo Mistrza Pucharu Posła Jakuba Rutnickiego przystąpiły 24 pary. Byli to zwycięzcy poszczególnych eliminacji z Chojna, Sierakowa, Piły Chrzypska Wielkiego, Wolsztyna a także pary, które zajęły II, III oraz IV miejsce. W turnieju zagrały również pary z dzikami kartami. Wszystkie pary prezentowały umiejętności na bardzo wysokim poziomie, co sprawiło, że wiele meczy rozgrywanych było na przewagi.
 
czytaj dalej

Wizyta dzieci z Ukrainy w Nowym Tomyślu

We wtorek, 16 lipca grupa dzieci i młodzieży z Ukrainy gościła w Nowym Tomyślu. Pobyt w stolicy powiatu nowotomyskiego grupa rozpoczęła od zwiedzania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci miały okazję zaobserwować akcję ratunkową podczas zgłoszenia do palącego się samochodu. Na wezwanie dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej asp. sztab. Andrzeja Łacińskiego strażacy sprawnie przeprowadzili akcję gaśniczą i ratunkową.
czytaj dalej

7. Spotkania Motocyklowe

Wystrzałem z armaty oficjalnie otwarto 7. Spotkania Motocyklowe. Tradycyjnie miejscem zlotu były tereny wystawowe WODR w Sielinku.  Uroczystego otwarcia imprezy dokonali prezes stowarzyszenia „Lech 1929” Robert Guzik, zastępca burmistrza Opalenicy Andrzej Mainka oraz wicestarosta nowotomyski Tomasz Szulc.
czytaj dalej

Srebro dla Zbąszynia

W piątek, 19 lipca zakończył się Finał Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Młodzików w Zbąszyniu. Drugie miejsce zajęła para Sławomir Busch i Michał Szczechowicz reprezentująca PKS MOS Zbąszyń. Gospodarze przegrali w finale z parą Marcin Jaskuła/ Łukasz Rajchelt reprezentującymi Klub Sportowy Wifama Łódź. Miejsce trzecie zajęli zawodnicy MKS Banimex Będzin - Patryk Rajfura i Marcin Biela. W turnieju o tytuł mistrza Polski rozgrywanym w Zbąszyniu rywalizowało łącznie 16 par.
czytaj dalej

Jeździeckie święto w Posadowie

Dwa dni wspaniałej, sportowej rywalizacji, piękna pogoda i licznie zebrana publiczność – odbyły się kolejne Zawody Konne w Posadowie. 
Organizatorem imprezy było Posadowskie Towarzystwo Jeździeckie wraz ze Starostwem Powiatowym w Nowym Tomyślu oraz Urzędem Miasta i Gminy Lwówek. W miniony weekend, 13-14 lipca na posadowskim hipodromie podziwiać można było nie tylko widowiskowe skoki przez przeszkody lecz również zmagania w powożeniu zaprzęgami parokonnymi.
czytaj dalej

Sukces młodych siatkarzy ze Zbąszynia!

Rozdano medale w XIX Turnieju Mini Siatkówki o Puchar Kinder + Sport traktowanym jako oficjalne Mistrzostwa Polski do lat 13. Finał rozgrywany w Drzonkowie obok Zielonej Góry, w dniach 1-2 lipca, był kulminacją całorocznych zmagań najmłodszych adeptów siatkówki, w którym w tym roku wystartowało około 32 000 dziewcząt i chłopców. Jest to największa impreza tego typu w całej Europie.
 
czytaj dalej
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.