Dzisiaj jest: Czwartek, 18 Kwiecień 2024 Imieniny: Bogusławy i Bogumiły
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook Logo: UE
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Informacja od Grupy Działania KOLD z siedzibą w Lwówku o możliwości wnioskowania o dotację.

  • 30-03-2021
  • Autor: Krystian Dybek
  • drukuj
Zapraszamy do programu " Działaj Lokalnie "Organizacje pozarządowe z gmin Duszniki, Kuślin, Lwówek, Opalenica, Nowy Tomyśl, Miedzichowo, Pniewy.
 
Zasady programu, warunki wnioskowania o dotację i wszystko co jest wymagane przy aplikowaniu o środki z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności poznać można na spotkaniu szkoleniowym online we wtorek 13 kwietnia 2021r. o godz. 16.00
 
 
Projekt realizuje Ośrodek Działaj Lokalnie przy Lokalnej Grupie Działania KOLD z siedzibą w Lwówku.
Zgłoszenia do udziału w szkoleniu należy wysłać na adres biuro@kold.pl lub tel.: 614424160. Prosimy podać swój e mail, na który prześlemy link do logowania.
 
 

XXII edycja Konkursu pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego

  • 24-03-2021
  • Autor: Krystian Dybek
  • drukuj
Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu informuje, że w bieżącym roku odbywa się kolejna, XXII edycja Konkursu pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”.
Do Konkursu mogą przystąpić jednostki samorządu terytorialnego: gminy wiejskie, gminy miejskie (z wyłączeniem miast na prawach powiatu), gminy miejsko – wiejskie i powiaty (z wyłączeniem miast na prawach powiatu). W Konkursie mogą również brać udział organizacje (w tym organizacje pożytku publicznego), a także podmioty gospodarcze zarejestrowane na terenie województwa wielkopolskiego oraz podległe ww. jednostkom samorządu terytorialnego: jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i jednostki pomocnicze gminy.
 
 
Do Konkursu mogą być zgłaszane projekty, w dwóch kategoriach:
Kategoria I – projekty dotyczące lokalnego oddziaływania w zakresie działalności proekologicznej – promującego  zrównoważony rozwój, m. in. w takich dziedzinach jak ochrona wód, powietrza, ochrona powierzchni ziemi, gospodarka odpadami, ochrona i kształtowanie przyrody, edukacja ekologiczna.
Kategoria  II – projekty dotyczące lokalnego oddziaływania w zakresie działalności prokulturowej – o znaczeniu kulturowym, historycznym, nawiązującym do tradycji.
 
Jedna jednostka może zgłosić do kolejnej edycji Konkursu maksymalnie dwa projekty w każdej kategorii.
Do Konkursu może być zgłoszony projekt, którego realizacja zakończyła się najpóźniej 31 maja (każdego roku kolejnej edycji Konkursu) i nie wcześniej niż trzy lata przed dniem rozpoczęcia naboru projektów w danej edycji Konkursu.
 
 
 

Odszedł zasłużony dla nowotomyskiej służby zdrowia lekarz

  • 23-03-2021
  • Autor: Krystian Dybek
  • drukuj
W imieniu władz samorządowych Powiatu Nowotomyskiego składamy kondolencje oraz wyrażamy głęboki smutek i żal z powodu śmierci ŚP. Ryszarda Kozieła.
 
Odszedł od nas zasłużony dla nowotomyskiej służby zdrowia lekarz. Człowiek o wielkim sercu, szanowany i lubiany  przez współpracowników, darzący wyjątkowym  zrozumieniem pacjentów i ich rodziny.  W 2014 roku jako ceniony chirurg odznaczony tytułem „Zasłużony dla Powiatu Nowotomyskiego”.
 
Rodzinie Zmarłego przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia.
Zarząd i Rada Powiatu Nowotomyskiego wraz z pracownikami Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu.
 

22 marca- Światowy Dzień Ochrony Morza Bałtyckiego

  • 22-03-2021
  • Autor: Krystian Dybek
  • drukuj
Bałtyk to morze półzamknięte, w którym całkowita wymiana wód zajmuje blisko 30 lat. Co więcej 99,7% powierzchni Polski leży w zlewni Bałtyku. Dlatego wszystko co wylejemy bądź wyrzucimy na ziemię niezależnie od tego jak daleko jesteśmy od Bałtyku, ma bardzo dużą szansę w ostateczności wylądować w jego wodach i będzie miało wpływ na jego zasoby. Dlatego Bałtyk trzeba chronić przed zanieczyszczeniami, a walkę o jego ochronę może włączyć się każdy z nas. Wystarczy niewielka zmiana codziennych nawyków, która w skali przyniesie wymierne efekty.
 
 
 

Wyniki konkursu „Trzy kroki do wiosny” w ramach projektu TOekoMYŚL.

  • 22-03-2021
  • Autor: Krystian Dybek
  • drukuj
Zwycięzcą zostaje Nata Mi. Wyróżnienia otrzymują: Natalia Hewczuk, Kasia Kroma, Zuzanna Kaźmierczak, Aleksander Kaźmierczak. Po odbiór nagrody głównej i wyróżnień zapraszamy od wtorku, 23 marca do Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu (ul. Poznańska 33) w godz. 7.30 – 15.30 w Biurze Obsługi Mieszkańca.  Dziękujemy za podjętą inicjatywę i zachęcamy do udziału w kolejnych naszych konkursach.
 

Uwaga

  • 22-03-2021
  • Autor: Krystian Dybek
  • drukuj
Uprzejmie informujemy, że sprawy związane z wydawaniem praw jazdy, z powodu choroby pracowników załatwiane są do godziny 13:00.

Rozstrzygnięcie II edycji otwartego konkursu ofert

  • 18-03-2021
  • Autor: Anna Albrecht
  • drukuj
Uchwałą Zarządu Powiatu Nowotomyskiego nr 318/WR/2021 z dnia 17 marca 2021 r. została rozstrzygnięta II edycja otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Nowotomyskiego w 2021 roku.
Szczegóły w załącznikach.

950 000 NA POMOC SPOŁECZNĄ

  • 15-03-2021
  • Autor: Krystian Dybek
  • drukuj
Zarząd województwa wielkopolskiego przyjął uchwałę w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację w formie wspierania zadań publicznych województwa wielkopolskiego z dziedziny pomocy społecznej w 2021 roku.
Zgodnie z programem współpracy Samorządu Województwa Wielkopolskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalności pożytku publicznego na rok 2021 organizacje pozarządowe mają możliwość ubiegania się o dotacje na realizację zadań z zakresu pomocy społecznej. Otwarty konkurs ofert umożliwi wyłonienie innowacyjnych, modelowych lub systemowych projektów organizacji pozarządowych, których realizacja przyczyni się do rozwiązywania problemów rodzin, osób z niepełnosprawnościami, osób starszych, migrantów oraz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w Wielkopolsce.
 
Konkurs przewiduje realizację zadań w następujących obszarach:
         pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób (180 000 zł),
         wspieranie rodziny i systemu pieczy zastępczej (150 000 zł),
         działalność na rzecz osób niepełnosprawnych (420 000 zł),
         działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym (170 000 zł),
         działalność na rzecz integracji cudzoziemców (30 000 zł).
Nabór ofert odbywa się za pomocą generatora ofert i sprawozdań www.witkac.pl. Wersję elektroniczną oferty należy wygenerować i złożyć za pomocą generatora w terminie do 12 marca 2021 r. do godz. 23:59. Wygenerowaną w systemie ofertę należy wydrukować, podpisać i złożyć (osobiście lub za pośrednictwem poczty bądź kuriera) w Sekretariacie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu (ul. Nowowiejskiego 11, 61-731 Poznań) lub złożyć przez platformę ePUAP do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu (wysłanie oferty poprzez platformę ePUAP zastępuje podpis odręczny na dokumentach, w tym poświadczenie kserokopii za zgodność z oryginałem) w terminie do 16 marca 2021 roku do godziny 15:30.
 
 
 
 

Mur, ale historia Wojska Polskiego

  • 15-03-2021
  • Autor: Krystian Dybek
  • drukuj
Ministerstwo Obrony Narodowej ogłasza konkurs dla organizacji pozarządowych pn. "MUR,ALE HISTORIA WOJSKA POLSKIEGO". Uczestnicy mogą otrzymać dofinansowanie na działania patriotyczno-edukacyjne i wykonanie muralu.
 
 
Na realizację zadań MON zaplanowało w sumie 1,5 mln zł. Murale mogą przedstawiać polskie wojska, od średniowiecza po współczesność. Lokalne społeczności mogą na nich upamiętnić swoich lokalnych bohaterów walk o niepodległość, a także współczesnych żołnierzy Wojska Polskiego. Wnioski należy składać do 30 kwietnia 2021 r. Realizacja zadań planowana jest od 21 czerwca do 30 listopada 2021 r. Szczegóły i regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej MON.
 

Wojewódzki Konkurs Biologiczny

  • 12-03-2021
  • Autor: Krystian Dybek
  • drukuj
Dzisiaj w Powiatowym Centrum Sportu w Nowym Tomyślu odbył się stopień Wojewódzki Konkursu Biologicznego dla uczniów szkół podstawowych województwa Wielkopolskiego, którego organizatorem było Kuratorium Oświaty w Poznaniu. W konkursie udział wzięło 95 uczestników z całej wielkopolski. 
 
Nad sprawnym przebiegiem wydarzenia czuwała komisja w składzie: Karolina Sokołowska – przewodnicząca oraz Tomasz Ordza i Mateusz Wojcieszak - członkowie. Z ramienia Kuratorium Oświaty obecny był Pan Rafał Renz. Tematem przewodnim konkursu był: człowiek i wspaniały świat roślin . Laureaci konkursu otrzymają dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Przed rozpoczęciem rozwiązywania testu, wszystkich uczestników w stolicy powiatu nowotomyskiego powitał wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia.
 
 
 
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.