"Wędrówki po Kuślińskiej Ziemi. Ludzie, miejsca, wydarzenia"

• 26-02-2024
W miniony piątek, 23 lutego, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kuślinie odbyło się spotkanie związane z prezentacją książki "Wędrówki po Kuślińskiej Ziemi. Ludzie, miejsca, wydarzenia" autorstwa Marii Czekały i Magdaleny Bilskiej. Podczas tego wydarzenia, Robert Jans wygłosił inspirujący referat pt. "Emilia Sczaniecka - niedościgniony wzór patriotyzmu".

Zdjęcie z uroczystości.

Po prezentacji, wszyscy obecni mieli możliwość otrzymania bezpłatnego egzemplarza książki. Atmosferę uroczystości dopełniały kwiaty, gratulacje oraz serdeczne słowa skierowane do autorek. Warto dodać, że towarzysząca spotkaniu wystawa portretów Emilii Sczanieckiej oraz historycznego portretu Anastazji Sczanieckiej, babki Emilii, z 1820 roku, była niezwykle interesującym dodatkiem. Dla Pani Marii Czekały ten dzień miał szczególne znaczenie, ponieważ był to jej ostatni dzień pełnienia funkcji dyrektora Biblioteki Publicznej w Kuślinie. Po latach oddanej pracy zawodowej, Pani Maria przeszła zasłużenie na emeryturę. W uroczystości towarzyszyli autorkom m.in. wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor oraz radni powiatowi: Konrad Drąg, Edwin Pigla oraz Sylwester Kamyszek.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją