Dzisiaj jest: Wtorek, 21 Wrzesień 2021 Imieniny: Hipolita i Mateusza
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Ogłoszenie w sprawie powołania psychologa do PZON W Nowym Tomyślu

 • 21-09-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Nowym Tomyślu poszukuje psychologa - członka składu orzekającego.
 

Starosta informuje

 • 21-09-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Starosta Nowotomyski działając na podstawie art. 35 par.1 ustawy  z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2020 r. poz. 1990 ze zm.) przekazuje do publicznej wiadomości: Wykaz nieruchomości Skarbu Państwa położonej w obrębie Zbąszyń, gmina Zbąszyń oznaczonej ewidencyjnie jako działka nr 422 przeznaczonej do dzierżawy w trybie bezprzetargowym.
 

Turniej Piłki Nożnej Orlików o Puchar Burmistrza Zbąszynia

 • 21-09-2021
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
W piątek, 17 września  w Zbąszyniu rozegrany został Turniej Piłki Nożnej Orlików o Puchar Burmistrza Zbąszynia. Tym razem pięć drużyn rywalizowało o zwycięstwo, grając mecze systemem każdy z każdym. Z zaproszenia Zbąszyńskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji do wzięcia udziału w turnieju skorzystały zespoły: Huraganu Łomnica, Błędna Nądnia, Wichra Strzyżewo, Płomienia Przyprostynia oraz Obry Zbąszyń. Turniej otworzył Tomasz Kurasiński, Burmistrz Zbąszynia, który życzył wszystkim jak najlepszych wyników oraz przede wszystkim dobrej zabawy.
 
Poza walką o punkty i miejsca w klasyfikacji końcowej tradycyjnie wybierani byli najskuteczniejszy strzelec, najlepszy bramkarz i najlepszy zawodnik całego turnieju. Dlatego zgromadzeni kibice nie musieli dodatkowo zachęcać zawodników do wysiłku, każdy zawodnik walczył z całych sił starając się jak najlepiej zaprezentować się na boisku. Po rozegraniu dziesięciu spotkań, w dużej części zaciętych i wyrównanych, wyłoniona została klasyfikacja końcowa.
 
Klasyfikacja i wyróżnienia indywidualne.
Najlepszy strzelec – Aleksander Patrzała, Huragan Łomnica
Najlepszy bramkarz – Patryk Kaczmarek, Błędno Nądnia
Najlepszy zawodnik – Wojciech Bordych, Obra Zbąszyń
 
Klasyfikacja końcowa
1/ Obra Zbąszyń
2/ Wicher Strzyżewo
3/ Błędno Nądnia
4/ Huragan Łomnica
5/ Płomień Przyprostynia.
 
Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.
 
 

VII Harcerski Rajd Na Szlaku

 • 21-09-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Harcerze z Nowego Tomyśla już po raz siódmy organizują Harcerski Rajd Na Szlaku. Zadanie to otrzymało wsparcie z budżetu Powiatu Nowotomyskiego w ramach otwartego konkursu ofert.  W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy. 
 
 

Nowoczesna bieżnia lekkoatletyczna w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu

 • 20-09-2021
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W poniedziałek, 20 września w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu odbyło się uroczyste otwarcie bieżni lekkoatletycznej, której budowa rozpoczęła się w lipcu tego roku. Całkowity koszt budowy wyniósł 469 752,28 zł, z czego 80 000,00 zł stanowiło dofinansowanie ze środków budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego, pozyskane w ramach tzw. „Programu lekkoatletycznego”. Pozostała kwota pochodziła ze środków własnych powiatu. 
Szkoła wzbogaciła się więc o 4-torową tartanową bieżnię lekkoatletyczną o długości 127 m, skocznię do skoku w dal i trójskoku, skocznię do skoku wzwyż oraz rzutnię do pchnięcia kulą. Celem projektu było stworzenie warunków do uprawiania dyscyplin lekkoatletycznych oraz ich rozwoju na terenie powiatu nowotomyskiego. Jak podkreślano podczas otwarcia obiektu, z infrastruktury mają korzystać nie tylko uczniowie, ale również m.in. lokalne kluby sportowe, zrzeszające miłośników dyscyplin lekkoatletycznych. Wśród zaproszonych gości, na uroczystości pojawili się m.in. przedstawiciele władz samorządowych powiatu nowotomyskiego, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski oraz lokalni sportowcy.
 
 
 
 

„Małe” Grand Prix przeszło do histori

 • 20-09-2021
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
W sobotę, 18 września w Lwówku odbył się ostatni z biegów w ramach Grand Prix Powiatu Nowotomyskiego w biegach na 5 km, tzw. „małe” Grand Prix. Lwówecka 5 XLII Biegu Powstańczego zakończyła tym samym rywalizację zainaugurowaną w czerwcu w Bolewicach.
 
Kolejne biegi w ramach Grand Prix odbywały się w Jastrzębsku Starym, Opalenicy, Cichej Górze i Strzyżewie. Dodajmy, że by ukończyć Grand Prix trzeba było wziąć udział przynajmniej w czterech z sześciu zaproponowanych imprez. Wydarzenie cieszyło się dużą popularnością wśród biegaczy. Ostateczna ilość zawodników, która ukończyła biegowy cykl wyniosła 86 osób. Obecni na finałowym biegu burmistrz Lwówka Piotr Długosz oraz wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor, dokonali dekoracji sportowców wręczając puchary w kategoriach OPEN oraz wiekowych. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli „małe” GP otrzymali pamiątkowy medal.
 
Wyniki Lwóweckiej Piątki XLII Biegu Powstańczego:
 
Kat. OPEN kobiet:
1. Iwona Maciąg
2. Joanna Guzik
3. Agnieszka Wachowska
 
Kat. OPEN mężczyzn:
1. Przemysław Fornalik
2. Marek Mocek
3. Marcin Intek
 
Klasyfikacja końcowa w poszczególnych kategoriach OPEN w „małym” Grand Prix przedstawia się następująco:
 
Kat. OPEN kobiet:
1. Joanna Guzik
2. Iwona Maciąg
3. Magdalena Maciąg
 
Kat. OPEN mężczyzn:
1. Przemysław Fornalik
2. Marek Mocek
3. Marcin Intek
 
Poniżej zamieszczamy link do wyników Grand Prix: http://mimsport.pl/index.php/wyniki/
 
Organizatorami imprezy byli: Powiat Nowotomyski, Powiatowe Centrum Sportu w Nowym Tomyślu, Gmina Miedzichowo, Lasy Państwowe, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lwówku, Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, Nowotomyski Klub Biegacza Chyży, Klub Biegacza Łabędź Zbąszyń, Stowarzyszenie Rozbiegany Lwówek, Opalenicki Klub Biegacza i Stowarzyszenie Pasja Sportu.
 
Powiatowe Centrum Sportu w Nowym Tomyślu, opr. KK
 
 

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w PUP

 • 20-09-2021
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
W piątek, 17 września w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nowym Tomyślu w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich wszyscy zainteresowani mogli spotkać się z doradcami zawodowymi i specjalistą ds. funduszy europejskich. Uczestnicy wydarzenia mogli pozyskać informację na temat możliwość z jakich mogą skorzystać w ramach projektów realizowanych przez PUP w ramach środków unijnych (POWER i WRPO) oraz skonsultować swoje plany edukacyjne i zawodowe.
 
 

Parafialny Festyn Rodzinny

 • 20-09-2021
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
W ramach odpustu parafialnego w kościele pod wezwaniem św. Mateusza w Opalenicy w niedzielę, 19 września odbył się Parafialny Festyn Rodzinny. W ogrodach przy plebani swoje talenty zaprezentowały lokalne zespoły, dzieci i młodzież. Uczestnicy spotkania mogli oddać krew i zaszczepić się przeciw Covid 19. Podczas spotkania ogłoszono wyniki ekologicznego konkursu plastycznego pod nazwą „Dobre serce mam o planetę dbam”.
Wpisał się on w akcję ekologiczną „ToEkoMyśl”, organizowaną od początku roku przez Powiat Nowotomyski. Jej pomysłodawczynią jest radna Rady Powiatu Nowotomyskiego Dorota Kaczmarek, która jak co roku pomagała w organizacji Festynu. Uczestnicy konkursu, wykorzystując dowolną technikę plastyczną mieli za zadanie przedstawić w jaki sposób dbają o siebie, innych, otaczającą przyrodę, by poprawić kondycję naszej planety. Prace oceniała komisja konkursowa. Wpłynęło łącznie 80 prac. W kategorii wiekowej klas I-III szkół podstawowych pierwsze miejsce przyznano Aleksowi Orzeł i Paulinie Nowackiej. Na drugim znalazły się prace Franciszka Kornosza i Oliwii Okoniewskiej, a trzecie komisja przyznała Agacie Kostaniak i Aleksandrze Buda. W kategorii klas IV-VIII na pierwszym miejscu znalazły się prace Izabeli Piotrowskiej i Filipa Grabowskiego. Drugie przypadło w udziale Celinie Dach i Janowi Gałkowskiemu, a trzecie przyznano Adrianowi Okoniewskiemu i Kamilowi Przybyszowi.
 
 

Biała Fest

 • 20-09-2021
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
W niedzielę, 19 września w Sielinku na terenie Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego odbyło się opalenickie święto białej kiełbasy Biała Fest. Na uczestników imprezy czekało sporo atrakcji: prezentacja wyrobu tradycyjnej białej kiełbasy, zwiedzania Muzeum Gospodarki Mięsnej i ogródka kwiatowo – zielarskiego, przejażdżki bryczką, stoiska z żywnością tradycyjną, czy możliwość degustacji białej kiełbasy i herbat ziołowych. Dla dzieci przygotowano dmuchańce, stoiska interaktywne, warsztaty wyrobu świec i koralików.
Na scenie zaprezentowali się m.in.: Opalenicka Orkiestra Dęta i zespół taneczny Opalenica Dance Studio. Podczas wydarzenia na specjalnym stoisku można było wesprzeć zbiórkę funduszy na małą Maję ze Zbąszynia, zmagającą się z SMA. Głównymi organizatorami imprezy byli: Muzeum Gospodarki Mięsnej (oddział Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie) oraz Gmina Opalenica. Święto zorganizowano w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa – „EDD 2021”. Ich celem jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna oraz promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego.
 

Mieczysław Szczechowiak Super Sołtysem Powiatu Nowotomyskiego 2019

 • 16-09-2021
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
Wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor i prezes Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Nowotomyskiego Arkadiusz Kaźmierczak wręczyli Mieczysławowi Szczechowiakowi - sołtysowi Róży statuetkę Super Sołtysa Powiatu Nowotomyskiego 2019. Kapituła konkursu doceniła jego wieloletnie zaangażowanie w działalność na rzecz lokalnej społeczności. Podziękowania skierowano również do byłych sołtysów z gminy Nowy Tomyśl. Wyróżnienia specjalne Honorowy Sołtys przyznano: Marii Piekarczuk (Sątopy), Genowefie Woźniak (Jastrzębsko Stare), Ewie Szkudlarskiej (Paproć) i Romanowi Pawłowskiemu (Glinno).
 
Przypomnijmy: każdego roku w innej gminie Powiatu Nowotomyskiego odbywa się zebranie Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Nowotomyskiego. Tradycją tych integracyjnych spotkań sołtysów jest uhonorowanie ich pracy i zaangażowania na rzecz rozwoju swoich sołectw. Zarząd Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Nowotomyskiego byłym sołtysom, którzy działali na rzecz rozwoju lokalnej społeczności nadaje tytuł „Honorowy Sołtys”. Z kolei statuetką Super Sołtysa Powiatu Nowotomyskiego kapituła nagradza każdego roku najbardziej zaangażowanego na rzecz swojej wsi sołtysa. Niestety wybuch pandemii koronawirusa pokrzyżował plany zorganizowania spotkania i wręczenia wspomnianych wyróżnień w ubiegłym roku, stąd też zostały one wręczone w czwartek, 16 września w Starostwie Powiatowym w Nowym Tomyślu.
 
 
1 2 3 4 5 6 ... 127
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Informacje

Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu
ul.Poznańska 33
64-300 Nowy Tomyśl
 
tel. 61 44 26 700
 
fax 61 44 23 589
 
email: starostwo@powiatnowotomyski.pl
 
Starostwo czynne w godzinach
Poniedziałek - piątek 7:30 – 15:30
Rachunki  bankowe
1. Rachunek  bieżący  -Budżet (Organ):
nr 53 9058 0000 0000 0000 7272 0033   Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
2. Dochody Starostwa Powiatowego:
nr 11 9058 0000 0000 0000 7272 0013  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
3.Rachunek wyodrębnionych  wpływów - geodezja:
nr 54 9058 0000 0000 0000 7272 0015   Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
4.Rachunek dochodów komunikacyjnych :
nr 70 9058 0000 0000 0000 7272 0018  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
5.Wyodrębnione wpływy- Grunty Skarbu Państwa:
nr 22 9058 0000 0000 0000 7272 0009  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl